Βάση Προϊοντικής Ενημέρωσης
Ref : 1240653 - EXAVIA STAR INT
Ηλεκτροκίνητη αυλόπορτα με φύλλα ύψους έως 2m και πλάτους έως 2,50m και βάρους 250kg.
| Εφαρμογές | ||
|---|---|---|
| Αυλόπορτα | ||
| Ενσωματωμένες Τεχνολογίες | Εγγύηση | |
| RTS | 5 χρόνια | |
Τι είναι το αποτύπωμα άνθρακα;
Το αποτύπωμα άνθρακα υπολογίζει τις εκπομπές αερίων θερμοκηπίου σε όλο τον κύκλο ζωής του προϊόντος, από την εξαγωγή πρώτων υλών έως το τέλος της ζωής του. Αυτός ο υπολογισμός γίνεται σύμφωνα με ένα αναγνωρισμένο διεθνές πρότυπο (ISO 14025) και ελέγχεται εξωτερικά από την Bureau Veritas
*Το αποτύπωμα άνθρακα αντιστοιχεί σε μια συγκεκριμένη εμπορική αναφορά. Παρακαλώ ανατρέξτε στο αντίστοιχο Ecopassport PEP.
Λεπτομέρειες και προδιαγραφές
Χάρη στο Exavia STAR, μπορείτε να θέσετε σε λειτουργία την ανοιγόμενη πύλη σας (Μέγιστο ύψος 2m, πλάτος 2,5m και 200 kg ανά φύλλο ) και να την ελέγχετε με τα δύο τηλεχειριστήρια που περιλαμβάνονται στη συσκευασία.
Μόλις εγκατασταθεί, μπορείτε να ανοίγετε την πύλη σας χωρίς να χρειάζεται να βγείτε από το αυτοκίνητό σας χάρη στο τηλεχειριστήριο ή το smartphone σας μέσω TaHoma (δεν περιλαμβάνεται).
Τα τηλεχειριστήρια Exavia STAR είναι συμβατά με τους κινητήρες Somfy RTS. Μπορείτε να ελέγχετε την πύλη, την γκαραζόπορτα και τα ρολά του σπιτιού σας από ένα μόνο τηλεχειριστήριο.
Το φως led που αναβοσβήνει σηματοδοτεί την κίνηση ανοίγματος ή κλεισίματος της αυλόπορτας σας. Και μπορείτε να επιλέξετε το χρώμα του αναβοσβήματος (λευκό ή πορτοκαλί)!
Για την ασφάλειά σας, αυτό το σετ περιέχει φωτοηλεκτρικά κύτταρα που σταματούν την κίνηση της αυλόπορτας σας εάν ανιχνευθεί κάποιο εμπόδιο.
Μπορείτε επίσης να προσθέσετε μια εφεδρική μπαταρία για να ανοίγει η πύλη σας σε περίπτωση διακοπής ρεύματος.
Και για περισσότερη άνεση, μπορείτε επίσης να ρυθμίσετε το αυτόματο κλείσιμο της αυλόπορτας (πρέπει να εγκαταστήσετε τις φωτοηλεκτρικές κυψέλες) και ένα άνοιγμα για πεζούς.
Πλάτος (με συσκευασία) : 230 mm
Βάρος (με τη συσκευασία) : 14.14 kg
Ύψος (με συσκευασία) : 240 mm
2 κινητήρες
1 μονάδα ελέγχου
2 τηλεχειριστήρια 2 καναλιών με μπαταρία
1 φωτεινή λυχνία led που αναβοσβήνει
2 φωτοηλεκτρικές κυψέλες
1 σακούλα με βίδες
1 εργαλείο υπολογισμού διαστάσεων
CLEVER, Ενσωματωμένα φρεάτια ανοίγματος ρυθμιζόμενα από την κορυφή για ευκολία στην εγκατάσταση
ΑΠΛΟ, Τα τηλεχειριστήρια είναι προ-προγραμματισμένα και ένα πάτημα του κουμπιού ενός κινητήρα είναι το μόνο που χρειάζεται για να ξεκινήσει ο προγραμματισμός.
Προσφέρει ασφάλεια, αυτόματη ανίχνευση εμποδίων για την προστασία ανθρώπων και εξοπλισμού
ΕΥΚΟΛΗ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ, Το εργαλείο υπολογισμού διαστάσεων σας καθοδηγεί στη σωστή εγκατάσταση των κινητήρων σας.
ΕΥΚΟΛΗ ΣΥΝΔΕΣΗ, με χρήση ακροδεκτών με χρωματική κωδικοποίηση
COMFORT, μπορεί να ενεργοποιηθεί το μερικό άνοιγμα για τους πεζούς
Προσφέρει άνεση, αυτόματο κλείσιμο, για να κλείνει η πύλη σας αφού περάσετε, μπορεί να ενεργοποιηθεί
Εύκολο,εικονογραφημένο εγχειρίδιο online
COMFORT, συμβατότητα με εφεδρική μπαταρία σε περίπτωση διακοπής ρεύματος: κωδ. 2400720
ΣΥΝΔΕΣΙΜΟΤΗΤΑ, Προσθέστε τον έξυπνο οικιακό αυτοματισμό TaHoma στην εγκατάστασή σας, για να ελέγχετε την ηλεκτροκίνηση μέσω smartphone
Άλλα έγγραφα & σύνδεσμοι
Οδηγίες Εγκατάστασης
- 5073814B_EXAVIA 500-FR.pdf Κατεβάστε
- 5073814C_EXAVIA 500-FR.pdf Κατεβάστε
- 5073887D_EXAVIA.pdf Κατεβάστε
- 5073814D_EXAVIA.pdf Κατεβάστε
- 5139814A_LED BLINKING LIGHT.pdf Κατεβάστε
- 5073884B_EXAVIA 500-RU.pdf Κατεβάστε
- 5134658C_EXAVIA.pdf Κατεβάστε
- 5062120F_CELLS DIY BUS.pdf Κατεβάστε
- 5134658B_EXAVIA 500-IT-EL.pdf Κατεβάστε
- 5062120E_Photocells_DIY.pdf Κατεβάστε
- 5134658A_EXAVIA 500-IT-EL.pdf Κατεβάστε
- 5073886D_EXAVIA.pdf Κατεβάστε
- 5073887C_EXAVIA 500-ES-PT.pdf Κατεβάστε
- 5073885D_EXAVIA.pdf Κατεβάστε
- 5073886C_EXAVIA 500-NL-PL.pdf Κατεβάστε
- 5073887B_EXAVIA 500-ES-PT.pdf Κατεβάστε
- 5073885C_EXAVIA 500-EN-DE.pdf Κατεβάστε
- 5073886B_EXAVIA 500-PL-NL.pdf Κατεβάστε
- 5073884C_EXAVIA 500-RU.pdf Κατεβάστε
- 5073885B_EXAVIA 500-EN-DE.pdf Κατεβάστε
Act for green
Τεχνικές πληροφορίες
| Έγκριση |
|---|
|
| Δείκτης Προστασίας | IP 44 |
| Κατηγορία μόνωσης | Class II |
| Τύπος διαχείρισης αυλόπορτας | Ατέρμονη βίδα |
Διαστάσεις |
|
|---|---|
| Βάρος προϊόντος χωρίς περιτύλιγμα | 4.4 kg |
| Μήκος χωρίς περιτύλιγμα | 781 mm |
| Πλάτος χωρίς περιτύλιγμα | 88 mm |
| Ύψος χωρίς περιτύλιγμα | 71 mm |
| Ραδιοσυχνότητα | 433.420 MHz |
| Αριθμός καναλιών | 2 |
| Εμβέλεια σε ανοιχτό πεδίο | 150 m |
| Χωρητικότητα μνήμης | 32 |
| Αριθμός κύκλων ανά ημέρα (σε κύκλους) | 20 |
| Κατανάλωση κατά τη λειτουργία | 120 W |
| Κατανάλωση σε κατάσταση αναμονής | 4 W |
| Ελάχιστη τάση | 207 V |
| Μέγιστη τάση | 253 V |
| Παροχή ηλεκτρικού ρεύματος | AC - RGE 1 - 230V/50HZ |
| Κεραία | Ενσωματωμένη |
| Τύπος Μπαταρίας | CR2430 |
| Αριθμός μπαταριών | 2 |
| Τάση μπαταρίας | 3 V |
| Κλίμακα ισχύος | ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ ΕΝΑΛΛΑΣΣΟΜΕΝΟΥ ΡΕΥΜΑΤΟΣ ΜΟΝΟΦΑΣΙΚΟΣ 37,5W ΕΩΣ 750W |
| Ελάχιστη θερμοκρασία λειτουργίας | -20 °C |
| Μέγιστη θερμοκρασία λειτουργίας | 60 °C |
| Ελάχιστη θερμοκρασία αποθήκευσης | -20 °C |
| Μέγιστη θερμοκρασία αποθήκευσης | 60 °C |
| Επίπεδο θορύβου (dB) | 70 dB |
| Φύση τελικού προϊόντος | Ξύλο, PVC, Αλουμίνιο, Σίδερο |
| Βάρος τελικού προϊόντος | 500 kg |
| Πλάτος τελικού προϊόντος | 5000 mm |
| Ύψος τελικού προϊόντος | 2000 mm |