Βάση Προϊοντικής Ενημέρωσης
DRAADL.Z/W-AUTOMAAT VH 9000831
Ref : 1818211 - SOLIRIS SENSOR RTS 5M WHITE CA
ΑΙΣΘΗΤΉΡΑΣ SOLIRIS RTS 5M ΛΕΥΚΌ ΚΑΛΏΔΙΟ
| Εφαρμογές | ||
|---|---|---|
| Τέντα | ||
| Ενσωματωμένες Τεχνολογίες | Εγγύηση | |
| RTS | 5 χρόνια | |
Πλεονεκτήματα
Για τους επαγγελματίες:
- Το εγκατεστημένο προϊόν μπορεί να εξυπηρετήσει δύο λειτουργίες (άνεμος και ήλιος).
- Είναι εύκολο στη ρύθμιση χάρη σε ένα ποτενσιόμετρο και ένα καλώδιο έως 5 μέτρα.
- Ο προγραμματισμός είναι εύκολος χάρη στις ενδείξεις LED.
Για τους τελικούς χρήστες:
- Παρέχει προστασία του τελικού προϊόντος για μεγαλύτερη ασφάλεια της τέντας, της οθόνης και του EVB από τον άνεμο.
- Παρέχει άνεση στον τελικό χρήστη προστατεύοντας το σπίτι του από τη φωτεινότητα, την υπεριώδη ακτινοβολία και τη θερμοκρασία.
- Με το κουμπί soliris είναι εύκολο να απενεργοποιήσετε τη λειτουργία του ήλιου και να διατηρήσετε μόνο την προστασία από τον άνεμο το χειμώνα.
- Διαθέτει βελτιστοποιημένο σχεδιασμό για την ακριβή μέτρηση της ταχύτητας του ανέμου.
- Γρήγορη αντίδραση: Μετά την εμφάνιση του ανέμου 2 δευτερόλεπτα.
- Παρέχει έναν βελτιστοποιημένο αλγόριθμο ανέμου & ήλιου για να αποφεύγεται το "φαινόμενο γιογιό" στο τελικό προϊόν.
- Βρίσκεται σε αρμονία με την πρόσοψη, καθώς δεν υπάρχουν καλώδια μεταξύ του αισθητήρα και του κινητήρα.
Ρυθμίζεται εύκολα χάρη σε ένα ποτενσιόμετρο και ένα καλώδιο μήκους έως και 5 μέτρων.
Προγραμματίζεται εύκολα χάρη στις ενδείξεις LED
Λεπτομέρειες και προδιαγραφές
Ο αισθητήρας Soliris Sensor RTS είναι ένας αισθητήρας ανέμου και ήλιου για τέντες, σήτες, EVB και ρολά.
Μια λειτουργία ανίχνευσης ανέμου για να σηκώνει την τέντα εάν ο άνεμος υπερβαίνει το όριο που έχει προκαθοριστεί από τον εγκαταστάτη.
Μια λειτουργία ανίχνευσης ήλιου για να χαμηλώνει ή να ανεβάζει αυτόματα την εφαρμογή ανάλογα με την ένταση της ηλιοφάνειας και το όριο που έχει προκαθοριστεί από τον εγκαταστάτη.
Μια λειτουργία ειδοποίησης βλάβης για να ανασύρει την τέντα σε περίπτωση λειτουργικού προβλήματος του αισθητήρα.
Πλάτος (με συσκευασία) : 160 mm
Βάθος (με τη συσκευασία) : 175 mm
Ύψος (με συσκευασία) : 325 mm
1 αισθητήρας Soliris RTS
1 λευκό καλώδιο x 5M
2 βίδες
2 βύσματα
1 οδηγός οδηγιών
Παρέχει προστασία του τελικού προϊόντος για μεγαλύτερη ασφάλεια της τέντας, της οθόνης και του EVB από τον άνεμο.
Παρέχει άνεση στον τελικό χρήστη προστατεύοντας το σπίτι του από τη φωτεινότητα, τις υπεριώδεις ακτινοβολίες και τη θερμοκρασία.
Με το κουμπί soliris είναι εύκολο να απενεργοποιήσετε τη λειτουργία του ήλιου και να διατηρήσετε μόνο την προστασία από τον άνεμο το χειμώνα.
Έχει βελτιστοποιημένο σχεδιασμό για την ακριβή μέτρηση της ταχύτητας του ανέμου.
Γρήγορη αντίδραση: 2 δευτερόλεπτα μετά την εμφάνιση του ανέμου
Παρέχει έναν βελτιστοποιημένο αλγόριθμο για τον άνεμο και τον ήλιο, ώστε να αποφεύγεται το φαινόμενο "yoyo" στο τελικό προϊόν.
Άλλα έγγραφα & σύνδεσμοι
Παρουσίαση προϊόντος
Οδηγίες Εγκατάστασης
Τεχνικές πληροφορίες
| Δείκτης Προστασίας | IP X4 |
| Κατηγορία μόνωσης | Class II |
Διαστάσεις |
|
|---|---|
| Μήκος χωρίς περιτύλιγμα | 236 mm |
| Πλάτος χωρίς περιτύλιγμα | 115 mm |
| Ύψος χωρίς περιτύλιγμα | 160 mm |
| Ραδιοσυχνότητα | 433.420 MHz |
| Εμβέλεια σε ανοιχτό πεδίο | 200 m |
| Κατανάλωση σε κατάσταση αναμονής | 1.374 W |
| Ελάχιστη τάση | 207 V |
| Μέγιστη τάση | 253 V |
| Κεραία | Ενσωματωμένη |
| Αριθμός κλώνων του καλωδίου | 2 |
| Τμήμα καλωδίων | 0.75 mm² |
| Χρώμα / Φινίρισμα | Άσπρο |
| Ελάχιστη θερμοκρασία λειτουργίας | -20 °C |
| Μέγιστη θερμοκρασία λειτουργίας | 50 °C |
| Ελάχιστη θερμοκρασία αποθήκευσης | -30 °C |
| Μέγιστη θερμοκρασία αποθήκευσης | 50 °C |
| Προσαρμογή | PURE/ΛΕΥΚΟ |