Βάση Προϊοντικής Ενημέρωσης
Universal Receiver RTS
Ref : 1810624 - UNIVERSAL RECEIVER RTS
Ραδιοδέκτης για τέντες με αυτόματο έλεγχο ανάλογα με την ένταση του φωτός της ημέρας και προστασία από ζημιές από τον άνεμο. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί με όλους τους αισθητήρες RTS (SOLIRIS sensor RTS, Eolis Sensor RTS, Sunis RTS...) και είναι συμβατός με όλα τα χειριστήρια RTS και το INIS RT.
| Εφαρμογές | ||
|---|---|---|
| Τέντα | ||
| Ενσωματωμένες Τεχνολογίες | Εγγύηση | |
| RTS | 5 χρόνια | |
Πλεονεκτήματα
ΒΟΗΘΕΙΑ - Αυτός ο δέκτης μπορεί να εγκατασταθεί απευθείας στον τοίχο (επιφανειακή τοποθέτηση) και κοντά στο προϊόν φορέα. Επιπλέον, διαθέτει υποδοχές που προορίζονται για αισθητήρες (π.χ.: Sunis Wirefree RTS).
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ - Ο δέκτης γενικής χρήσης RTS είναι συμβατός με τα τυπικά ενσύρματα μοτέρ τέντας που έχει αναπτύξει η Somfy, καθώς και με αισθητήρες RTS (Eolis, Soliris, Sunis κ.λπ.) και πομπούς RTS. Μέχρι 3 αισθητήρες μπορούν να συνδεθούν στο δέκτη για να βελτιωθεί η ανίχνευση του κλίματος και μέχρι 12 πομποί μπορούν να προγραμματιστούν.
ΕΥΕΛΙΞΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΣΑΣ - Με τον Universal Receiver RTS και ένα σημείο ελέγχου RTS, είναι δυνατόν να προγραμματίσετε μία ή δύο αγαπημένες θέσεις "My": μία προσβάσιμη όταν η τέντα είναι σε θέση "up", μία προσβάσιμη όταν η τέντα είναι σε θέση "down". Οι δύο αγαπημένες θέσεις μπορούν να προσεγγιστούν χειροκίνητα (μέσω ενός πομπού RTS) πατώντας το κουμπί "My". Η μόνη αγαπημένη θέση που μπορεί να επιτευχθεί αυτόματα (μέσω ενός αισθητήρα ήλιου RTS) είναι όταν η τέντα είναι στην επάνω θέση.
Λεπτομέρειες και προδιαγραφές
Ο γενικός δέκτης RTS είναι ένας ραδιοδέκτης που προσφέρει αυτόματο έλεγχο της ηλιακής προστασίας ανάλογα με την ένταση του φωτός της ημέρας όταν συνδυάζεται με αισθητήρα ήλιου RTS και προστασία από ζημιές από τον άνεμο όταν συνδυάζεται με αισθητήρα ανέμου RTS. Με τον Universal Receiver RTS, μπορείτε να ελέγχετε εξ αποστάσεως τον εξωτερικό εξοπλισμό σας χρησιμοποιώντας ένα συμβατό τηλεχειριστήριο RTS ή την εφαρμογή TaHoma.
Προορίζεται για εγκατάσταση απευθείας στον τοίχο, κοντά στην τέντα.
Με τον Universal Receiver RTS, είναι δυνατόν να προγραμματίσετε μία ή δύο αγαπημένες θέσεις για τον εξοπλισμό σας ανάλογα με τις ανάγκες σας. Μπορείτε να αποκτήσετε πρόσβαση σε αυτές τις θέσεις είτε χειροκίνητα με ένα τηλεχειριστήριο RTS (κουμπί "My") είτε αυτόματα με έναν αισθητήρα ήλιου, αλλά μόνο όταν η τέντα βρίσκεται στην επάνω θέση.
Βάθος (με τη συσκευασία) : 40 mm
Βάρος (με τη συσκευασία) : 0 kg
Άλλα έγγραφα & σύνδεσμοι
Παρουσίαση προϊόντος
Οδηγίες Εγκατάστασης
Τεχνικές πληροφορίες
| Δείκτης Προστασίας | IP 55 |
| Κατηγορία μόνωσης | Class II |
Διαστάσεις |
|
|---|---|
| Πάχος | 40 mm |
| Βάρος προϊόντος χωρίς περιτύλιγμα | 0.21 kg |
| Πλάτος χωρίς περιτύλιγμα | 110 mm |
| Ύψος χωρίς περιτύλιγμα | 110 mm |
| Ραδιοσυχνότητα | 433.420 MHz |
| Κωδικοποίηση | Κυλιόμενος κωδικός 16 εκατομμύρια δυνατότητες |
| Ελάχιστη τάση | 205 V |
| Μέγιστη τάση | 255 V |
| Παροχή ηλεκτρικού ρεύματος | AC - RGE 1 - 230V/50HZ |
| Χρώμα / Φινίρισμα | Μπρονζέ |
| Ελάχιστη θερμοκρασία λειτουργίας | -20 °C |
| Μέγιστη θερμοκρασία λειτουργίας | 60 °C |
| Ελάχιστη θερμοκρασία αποθήκευσης | -20 °C |
| Μέγιστη θερμοκρασία αποθήκευσης | 60 °C |
| Προσαρμογή | PURE/ΛΕΥΚΟ |